top of page

SIEMENS SİNAMİCS S110

Kolay ve Ekonomik Pozisyonlama : SINAMICS S110

MODÜLER

Mekanik mühendislik uygulamaları ve üretimin süreçlerinde bulunan kompleks uygulamaların gerçekleştirilebilmesi için, sistemlerde bulunan eksenlerin hızlı, düzgün ve kesin bir biçimde istenen pozisyonlara hareket ettirilmesi gerekmektedir.
 
Temel pozisyonlama görevini, sistemdeki ana kontrolörden ayırmak istiyorsanız kullanacağınız sürücü bu özelliğe sahip olmak zorundadır. İşte bu, sahip olduğu pozisyonlama özelliği(EPos) ile birlikte tam olarak Sinamics S110'nun işidir.
 
Eğer Sinamics S110'u hız kontrol uygulamanızda kullanmak istiyorsanız referans sinyallerinizi göndermek için, analog sinyal ya da Profibus, CAN, Profinet haberleşme protokollerinden birisini kullanabilirsiniz.
 
Ayrıca, üzerinde bulunan güvenlik(safety) girişleri sayesinde, kompleks ek devrelere ihtiyacınız olmadan entegre edilmiş ayrıntılı güvenlik fonksiyonlarını kullanabilirsiniz.
 
Servo fonksiyonlarına sahip, tek eksenli modüler bir sürücü olarak, 120 W (1AC 230V)'tan 90 kW (3AC 400V)'a kadar olan güç aralığında çözüm sunabilmektedir. Sinamics S110, genel olarak enkoder sistemli senkron servomotorlarla birlikte kullanılabileceği gibi, enkoder bağlantılı yada enkodersiz asenkron motorlar ile birlikte de kullanılabilir.

KOLAY VE EKONOMIK POZISYONLAMA

  • Esnek ve ekonomik
  • Çok yönlü I/O konfigürasyonu, entegre edilmiş dahili güvenlik terminalleri, farklı haberleşme arayüzleri (Profibus, CAN, Profinet, analog).
  • Kolay ve hızlı devreye alma
  • DRIVE CLiQ özelliğine sahip servo motorlardaki elektronik etiket özelliği ve STARTER programı ile hızlı ve kolay devreye alma.
  • Ana kontrolörle kolay ve hızlı bağlantı
  • Standart haberleşme blokları ve
  • Totally Integrated Automation (TIA)
bottom of page